برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | کولینگ تاور |نسیم صنعت | برج خنک کننده مدور 60 تن فایبرگلاس


برج خنک کننده مدور 60 تن فایبرگلاس

برج خنک کننده مدور 60 تن فایبرگلاس
نام دسته بندی محصول: برج خنک کننده مدور

شرکت تولیدی برج خنک کننده نسیم صنعت علاوه بر تولید برج خنک کننده فایبرگلاس BOTTLE TYPE مدار باز، امکان تولید برج‌های خنک کننده مدار بسته با رعایت کلیه اصول فنی و استانداردهای مرسوم جهت استفاده‌های صنعتی را نیز دارد. طراحی برج‌ خنک کننده مدور فایبرگلاس نسیم صنعت به صورت (BOTTLE TYPE) می باشد.برج خنک کننده فایبرگلاس نسیم صنعت از نوع مکشی بوده (DRAFT INDUCED) که جریان هوا در برج به هر دو صورت طبیعی و اجباری امکان پذیر است، عمل مکش اجباری توسط فن AXIAL که در بالای برج قرار دارد انجام می شود. برج‌ خنک کننده 60 تن نسیم صنعت دارای 3 سال گارانتی بدنه، 2 سال گارانتی قطعات داخلی و 10 سال پشتیبانی فنی شرکت نسیم صنعت می باشد.

مشخصات فنی:
GPM
212
CFM
14500
جنس بدنه
فایبرگلاس
ضخامت حوضچه
بین ۷ تا ۱۰ mm
ضخامت بدنه
بین ۵ تا ۷ mm
جنس فلنچ ورودی وخروجی
آلیاژ الومینیوم
جنس ورودی سرریز وتخلیه
آلیاژ برنج
جنس پروانه دستگاه ها
فایبرگلاس
مشخصات حوضچه
داخل حوضچه همه دستگاه ها لایه ژلکوت انتی باکتریال کارشده است
برند موتور دستگاه ها
موتوژن و زیمنس
نوع پکینگ دستگاه ها
فیلمی ازجنس pvc - نت اسپلش بلوکی از جنسPP
نوع قطره گیردستگاه ها
پروفیلی ولانه زنبوری
ابعاد
قطر 200-ارتفاع 230
قدرت موتور (kw)
1.5
قدرت موتور (hp)
2
ورودی (IN)
4
خروجی (OUT)
4
سرریز (OVERFLOW)
11/2
تخلیه (Dr)
11/2
فلوتر (FLOAT)
3.4
خالی (DRY)
408
پر (OPER)
718
پمپ (PUMP)
4
 
عملکرد برج خنک کننده (PERFORMANCE):
 در این حالت، جهت خنک کردن آب در گردش، مقداری از آب برج خنک کننده فایبرگلاس مدور نسیم صنعت  تبخیر شده و بدلیل گرما گیر بودن عمل تبخیر، مابقی آب داخل تشتک برج خنک می شود (با دمایی بالاتر از دمای WET BULB محیط) که پس از جمع آوری در تشتک برج خنک کننده بوسیله پمپ‌های گردش آب برج، مکش گردیده و وارد کندانسور چیلر آبی می گردد.
عملکرد برج خنک کننده فایبرگلاس نسیم صنعت بر اساس کد ATC-105 انستیتو برج‌های خنک کننده آمریکا (C.T. I) طراحی شده است.  بطور کلی محاسبه و طراحی برج‌های خنک کننده مدور بر مبنای دمای آب ورودی 95 درجه فارنهایت و دمای آب سرد خروجی 85 درجه فارنهایت و دمای هوای مرطوب محیط W.B.T.75 انجام گردیده است. دمای آب خروجی از انواع برج خنک کننده بستگی به دمای هوای مرطوب در هر محل دارد ولی میزان کاهش نرمال دمای آب خروجی از برج خنک کننده حدود 2.5 تا 3 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای هوای مرطوب (wb) همان محل می باشد.مثلا اگر حداکثر دمای هوای مرطوب تهران در تابستان معادل 22 درجه سانتی گراد باشد، در حالت نرمال، دمای آب خنک شده در برج خنک کننده حدود 25 درجه سانتی گراد خواهد بود. البته میتوانیم با افزودن به حجم پکینگ‌ برج خنک کننده و سرعت فن و عبور هوا در برج خنک کننده، این اختلاف دما را تا حدی کاهش دهیم ولی این عمل باعث افزودن صدا و پاشش آب برج میگردد.
برج خنک کننده فایبرگلاس نسیم صنعت از نوع مکشی بوده (DRAFT INDUCED) که جریان هوا در برج به هر دو صورت طبیعی و اجباری امکان پذیر است، عمل مکش اجباری توسط فن AXIAL که در بالای برج قرار دارد انجام می شود. کولینگ تاور نسیم صنعت دارای 3 سال گارانتی بدنه، 2 سال گارانتی قطعات داخلی و 10 سال پشتیبانی فنی شرکت نسیم صنعت می باشد.
 
بدنه و تشتک برج خنک کننده (CASING):
 
 قطعات بدنه برج خنک کننده نسیم صنعت تماما از جنس فایبرگلاس تقویت شده و دارای استحکام بالا می باشند، که مقاوم در برابر اشعه UV با دو لایه روکش خارجی می باشند.قطعات بدنه و تشتک براحتی قابل مونتاژ کردن جهت سرویس‌های سالانه می باشد.اتصالات فرعی از مواد غیر فلزی مانند PRC-FRP-ABS و یا فولاد ضد رنگ یا آلومینیوم می باشند.  دریچه‌های ورودی هوای برج خنک کننده فایبرگلاس ساخت شرکت نسیم صنعت به گونه ای ساخته شده که در مقابل ورود هوا کمترین مقاومت را دارند و از پرتاب قطرات آب به بیرون جلوگیری می نمایند، این دریچه‌ها جهت دسترسی به تشتک برج خنک کننده قابل باز و بسته شدن می باشند.
 
الکتروموتور برج خنک کننده (MOTOR):
 
 الکتروموتورهای برج‌های خنک کننده دما تجهیز عموما زیمنس(SIEMENS) و یا موتوژن  بوده که قابل انتخاب توسط مشتریان گرامی میباشد و دارای حساسیت IP55 در الکتروموتور برج خنک کننده فایبرگلاس مدور نسیم صنعت کلاس حرارتی F ضد آب می باشند و از لحاظ خنک شدن در دسته TE AO و TE FC قرار می گیرند. برج‌ خنک کننده نسیم صنعت از نظر میزان صدا در حالت استاندارد بوده ولی از نوع کم صدا وفوق کم صدا نیز تولید می گردند که از لحاظ ابعاد و قیمت با سایر برج‌ها متفاوت می باشند.
 
پکینگ‌های برج خنک کننده (PACKINGS):
 ورق‌های پکینگ‌های برج‌های خنک کننده فایبرگلاس نسیم صنعت ، موجدار و بصورت لانه زنبوری روی هم قرار می گیرند، گام‌های شیارهای پکینگ‌ برج خنک کننده بصورت سینوسی طراحی گردیده و امکان گرفتگی رسوب آب در آنها وجود ندارد پکینگ برج خنک کننده فایبرگلاس مدور نسیم صنعت تا بتواندبا ایجاد بستر مناسبی برای تشکیل فیلم آب و تبخیر سریع و سطح تماس بیشتر با هوا میزان انتقال حرارت را به حداکثر برساند. پکینگ برج‌های خنک کننده نسیم صنعت معمولاً از نوع فیلم گام 19 و از جنس P.V.C با روکش مخصوص آنتی باکتریال با گرید دارویی (دارای تاییدیه FDA) و ضخامت 400 میکرون و یا پکینگ اسپلش یا رندوم اسپلش و غیره از جنس P.P می باشد که طبق انتخاب و سفارش خریدار محترم عرضه می گردد.
 در صورت درخواست مشتریان محترم قطعات قطره گیر هم، جهت جلوگیری از خروج قطرات آب توسط فن روی پکینگ‌ برج خنک کننده نصب می گردد تا پرتاب ذرات آب را به کمتر از 0.02 آب در حال گردش برج خنک کننده برساند،(که این میزان از حداقل مجاز تعیین شده توسط سازمان محیط زیست آمریکا کمتر است).
 
 سیستم توزیع آب برج خنک کننده (WATER DISTRIBUTION):
 
در برج‌ خنک کننده مدور، آب ورودی توسط لوله مرکزی از جنس پلی اتیلن وارد برج شده و سپس به اسپرینکلرهد (SPRINKLER HEAD) که از جنس آلومینیوم می باشد، انتقال می یابد و سپس بوسیله بازوهای سیستم توزیع آب برج خنک کننده فایبرگلاس مدور که دارای روزنه‌هایی با قطر و زاویه مناسب هستند بصورت کاملا یکنواخت و رادیال توسط فشاری که پمپ‌های برج ایجاد می نمایند روی پکینگ‌ها پاشیده می شوند. جهت جلوگیری از هدر رفتن آب حداقل فاصله بین محل خروجی بازوها تا پکینگ‌ها در نظر گرفته شده است.
 
 نگهدارنده‌ها (SUPPORTS):
 
پایه‌های نگهدارنده برج‌ خنک کننده نسیم صنعت تا مدل  175 تن  از جنس فایبر گلاس بوده و در ظرفیت‌های بالاتر از سازه‌های با جنس گالوانیزه گرم استفاده می شود. برج‌های خنک کننده در مدل‌های T 50 و بالاتر مشمول استاندارد اجباری O.S.H.R بوده و برای دسترسی به اجزا مکانیکی و برقی روی برج خنک کننده، از نردبان‌های ساخته شده از گالوانیزه گرم استفاده می گردد.
 
سیستم اینورتر برج خنک کننده (INVERTER):
 در صورت سفارش مشتری با نصب سیستم اینورتر در تابلو برق برج خنک کننده می توان میزان دور فن وموتور را جهت کنترل دقیق دمای آب خروجی برج خنک کننده تغییر داد (در صورت سفارش سیستم اینورتر ناگزیر باید برای سیستم اینورتر در تابلو برق برج خنک کننده مدور نسیم صنعت ، تابلو برق مجزا تعبیه گردد.). فرمان تغییر فرکانس اینورتر توسط سنسوری که در یک بازه دمایی تعیین شده عمل می نماید.عملکرد اینورترها بصورت تغییرات فرکانسی بوده، در نتیجه توان الکتروموتور ثابت باقی می ماند. در مواردی که دمای آب خروجی حساسیت چندانی ندارد، جهت کنترل دمای آب خروجی از ترموستات بصورت قطع و وصل موتور استفاده می گردد.
 
تخمین فضای موردنیاز نصب برج خنک کننده:
تمامی برج‌های خنک کننده باید الزاما در فضای باز و در معرض جریان مستقیم هوای آزاد نصب گردند.همواره باید فضای کافی و بدون مانع و مزاحم در اطراف برج خنک کننده وجود داشته باشد تا هوای تازه و کافی به راحتی در اختیار برج باشد(مطابق با استانداردهای ASHRAE).هوای گرم خروجی از برج باید به گونه ای تخلیه شود که امکان بازگشت و گردش مجدد آن به برج خنک کننده وجود نداشته باشد، زیرا گردش مجدد چنین هوایی در برج، سبب افزایش دمای مرطوب (Wet Bulb Temperature) و گرم ماندن آب در خروجی برج می گردد.بطور کلی می توان گفت برای نصب برج‌هایی تا ارتفاع 2.5 متر به ازای هر تن تبرید، نیازمند سطحی به اندازه 0.1 متر مربع (در کاربری‌های ساختمانی) به ازای هر 50 مترمربع زیر بنای مفید ساختمان هستیم.همچنین در برج‌هایی با ارتفاع بیش از 2.5 متر به ازای هر تن تبرید، نیازمند سطحی به اندازه 0.12 مترمربع به ازای 50 مترمربع زیر بنای مفید ساختمان می باشیم.
 
حمل و نصب برج خنک کننده:
چنانچه قطر برج خنک کننده فایبرگلاس خریداری شده شما بیش از 200 سانتی متر باشد، توصیه می گردد بمنظور جلوگیری از ایجاد صدمه به برج خنک کننده در مرحله حمل، برج مذکور بصورت قطعات مجزا تا محل پروژه حمل گردد. بدیهی است مونتاژ نهایی برج‌های خنک کننده با قطر بیشتر از 200 سانتی متر در محل پروژه با پرداخت هزینه مجزا انجام خواهد گردید.  در صورتی که امکان حمل یکپارچه برج خنک کننده تا محل پروژه و یا تا محل نصب در پشت بام وجود ندارد، لطفا در زمان سفارش خرید، برج خنک کننده را به صورت منفصل (DEMONTAGE) سفارش دهید. بدیهی است کلیه هزینه‌های حمل و در صورت نیاز به مونتاژ مجدد برج خنک کننده در محل نصب به عهده خریدار محترم می باشد.
 

تماس از طریق واتساپ
+989125644552