برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | کولینگ تاور |نسیم صنعت | برج خنک کننده مکعبی 125 تن فایبرگلاس


برج خنک کننده مکعبی 125 تن فایبرگلاس

برج خنک کننده مکعبی 125 تن فایبرگلاس
نام دسته بندی محصول: برج خنک کننده مکعبی

 طراحی برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی با جریان هوای COUNTER FLOW می باشد. عملکرد برج‌ خنک کننده فایبرگلاس مکعبی نسیم صنعت بر اساس کد ATC-105 انستیتو برج‌های خنک کننده آمریکا طراحی شده است. برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی 125 تن نسیم صنعت دارای 3 سال گارانتی بدنه، 2 سال گارانتی قطعات داخلی و 10 سال پشتیبانی فنی شرکت نسیم صنعت می باشد.

مشخصات فنی:
GPM
442
CFM
27000
جنس بدنه
فایبرگلاس
ضخامت حوضچه
بین ۷ تا ۱۰ mm
ضخامت بدنه
بین ۵ تا ۷ mm
جنس فلنچ ورودی وخروجی
آلیاژ الومینیوم
جنس ورودی سرریز وتخلیه
آلیاژ برنج
جنس پروانه دستگاه ها
فایبرگلاس
مشخصات حوضچه
داخل حوضچه همه دستگاه ها لایه ژلکوت انتی باکتریال کارشده است
برند موتور دستگاه ها
موتوژن و زیمنس
نوع پکینگ دستگاه ها
فیلمی ازجنس pvc - نت اسپلش بلوکی از جنسPP
نوع قطره گیردستگاه ها
پروفیلی ولانه زنبوری
ابعاد
طول 215-عرض 215-ارتفاع 330
قدرت موتور (kw)
2.2
قدرت موتور (hp)
3
ورودی (IN)
5
خروجی (OUT)
3
سرریز (OVERFLOW)
3
تخلیه (Dr)
2
فلوتر (FLOAT)
3/4
خالی (DRY)
739
پر (OPER)
1163
پمپ (PUMP)
5

 عملکرد برج خنک کننده مکعبی (PERFORMANCE):

 با جریان هوای COUNTER FLOW، جهت خنک کردن آب در گردش، مقداری از آب برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی نسیم صنعت تبخیر شده و به دلیل گرما گیر بودن عمل تبخیر مابقی آب به داخل برج خنک کننده برمیگردد ( دمایی بالاتر از دمای WET BULB محیط) که پس از جمع آوری در تشتک برج خنک کننده بوسیله پمپ‌های گردش آب برج، مکش می گردد. بطور کلی محاسبه و طراحی برج‌های خنک کننده مکعبی بر مبنای دمای آب ورودی 95 درجه فارنهایت و دمای آب سرد خروجی 85 درجه فارنهایت و دمای هوای مرطوب محیط W.B.T.75°f انجام گردیده است. دمای آب خروجی از برج‌های خنک کننده بستگی به دمای هوای مرطوب در هر محل دارد و دمای نرمال آب خروجی از برج خنک کننده حدود 2.5 تا 3 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای هوای مرطوب (wb) همان محل می باشد. بطور مثال اگر حداکثر دمای هوای مرطوب تهران در تابستان معادل 22 درجه سانتی گراد باشد، در حالت نرمال، دمای آب خنک شده توسط برج خنک کننده حدود 25 درجه سانتی گراد می باشد. برج‌ خنک کننده فایبرگلاس مکعبی نسیم صنعت از نوع مکشی بوده (DRAFT INDUCED ) که عمل چرخش جریان هوا در برج به هر دو صورت طبیعی و اجباری امکان پذیر است، عمل مکش اجباری توسط فن AXIAL که در بالای برج قرار دارد انجام می شود.
 
بدنه برج خنک کننده مکعبی فایبرگلاس نسیم صنعت:
 قطعات بدنه برج خنک کننده مکعبی نسیم صنعت تماماَ از جنس فایبرگلاس تقویت شده و دارای استحکام بالا می باشد، که در برابر اشعه UV با دو لایه روکش خارجی مقاوم می باشند. قطعات بدنه و تشتک براحتی قابل مونتاژ کردن جهت سرویس‌های سالانه می باشد. اتصالات فرعی از مواد غیر فلزی مانند PRC-FRP-ABS و یا فولاد ضد رنگ یا آلومینیوم می باشند.
 
الکتروموتور(MOTOR):
الکتروموتورهای برج‌های خنک کننده فایبرگلاس مکعبی نسیم صنعت عموما محصول زیمنس (SIEMENS) آلمان یا موتوژن ایران میباشد که توسط مشتریان گرامی قابل انتخاب میباشد و دارای حساسیت IP55 در کلاس حرارتی F ضد آب می باشند و از لحاظ خنک شدن در دسته TE AO و TE FC قرار می گیرند. برج های خنک کننده مکعبی نسیم صنعت از نظر میزان صدا در حالت استاندارد بوده ولی از نوع کم صدا وفوق کم صدا نیز تولید می گردند که از لحاظ ابعاد و قیمت با سایر برج ها متفاوت می باشند.
 
پکینگ‌ها در برج خنک کننده مکعبی(PACKINGS):
ورق‌های پکینگ‌های برج‌های خنک کننده فایبرگلاس مکعبی نسیم صنعت، موج دار و بصورت لانه زنبوری روی هم قرار می گیرند، گام‌های شیارهای پکینگ‌ها بصورت سینوسی طراحی گردیده و امکان گرفتگی در آنها وجود ندارد تا بتواند با ایجاد بستر مناسبی برای تشکیل فیلم آب و تبخیر سریع و سطح تماس بیشتر با هوا میزان انتقال حرارت را به حداکثر برساند. پکینگ برج‌های خنک کننده نسیم صنعت معمولاً از نوع فیلم گام 19 و از جنس P.V.C با روکش مخصوص آنتی باکتریال با گرید دارویی (دارای تاییدیه FDA) و ضخامت 400 میکرون و یا پکینگ اسپلش یا رندوم اسپلش و غیره از جنس P.P می باشد که طبق انتخاب و سفارش خریدار محترم عرضه می گردد. در صورت درخواست مشتریان محترم قطعات قطره گیر نیز جهت جلوگیری از خروج قطرات آب توسط فن، روی پکینگ برج خنک کننده‌ نصب می گردد تا پرتاب ذرات آب را به کمتر از 0.02 آب در حال گردش برج خنک کننده برساند، که این میزان از حداقل مجاز تعیین شده توسط سازمان محیط زیست آمریکا کمتر است.
 
سیستم توزیع آب برج خنک کننده مکعبی (WATER DISTRIBUTION):
در برج خنک کننده نسیم صنعت، آب ورودی توسط لوله یا لوله‌های مرکزی از جنس پلی اتیلن یا P.V.C وارد نازل های پخش کننده آب می شود و روی پکینگ های برج پاشیده می شود (انتخاب نازل ها با توجه به شرایط آب وهوایی منطقه و درخواست مشتریان متفاوت می باشد).
 
نگهدارنده‌ها (SUPPORTS):
پایه‌های نگهدارنده برج خنک کننده نسیم صنعت عموما از جنس فایبر گلاس بوده و در ظرفیت‌های بالاتر از نگهدارنده‌های با جنس گالوانیزه گرم استفاده می شوند.برای دسترسی به اجزا مکانیکی و برقی روی برج خنک کننده مکعبی،نردبان‌هایی از جنس گالوانیزه گرم نصب میشود.
 
سیستم اینورتر یا دور متغیر برج خنک کننده (INVERTER):
 در صورت سفارش برج خنک کن مکعبی با نصب سیستم اینورتر درتابلو برق برج خنک کننده می توان میزان دور فن و موتور را جهت کنترل دقیق دمای آب خروجی برج خنک کننده تغییر داد. (در صورت سفارش سیستم اینورتر ناگزیر باید برای برج تابلو برق مجزا تعبیه گردد). فرمان تغییر فرکانس اینورتر توسط سنسوری که در یک بازه دمایی تعیین شده عمل می نماید. عملکرد اینورترها بصورت تغییرات فرکانسی بوده، در نتیجه توان الکتروموتور ثابت باقی می ماند. در مواردی که دمای آب خروجی حساسیت چندانی ندارد، جهت کنترل دمای آب خروجی از ترموستات بصورت قطع و وصل موتور استفاده می گردد.
 
تخمین فضای موردنیاز نصب برج خنک کننده:
برج‌ خنک کننده باید الزاما در فضای باز و در معرض جریان مستقیم هوای آزاد نصب گردند.همواره باید فضای کافی و بدون مانع و مزاحم در اطراف برج خنک کن وجود داشته باشد تا هوای تازه و کافی به راحتی در اختیار برج باشد.هوای گرم خروجی از برج باید به گونه ای تخلیه شود که امکان بازگشت و گردش مجدد آن به برج خنک کننده وجود نداشته باشد، زیرا گردش مجدد چنین هوایی در برج، سبب افزایش دمای مرطوب (Wet Bulb Temperature) و گرم ماندن آب در خروجی برج می گردد.بطور کلی می توان گفت برای نصب برج‌هایی تا ارتفاع 2.5 متر به ازای هر تن تبرید، نیازمند سطحی به اندازه 0.1 متر مربع (در کاربری‌های ساختمانی) به ازای هر 50 مترمربع زیر بنای مفید ساختمان هستیم.همچنین در برج‌هایی با ارتفاع بیش از 2.5 متر به ازای هر تن تبرید، نیازمند سطحی به اندازه 0.12 مترمربع به ازای 50 مترمربع زیر بنای مفید ساختمان می باشیم.
 
حمل و نصب برج خنک کننده:
چنانچه قطر برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی خریداری شده شما بیش از 250 سانتی متر باشد، توصیه می گردد بمنظور جلوگیری از ایجاد صدمه به برج خنک کننده در مرحله حمل، برج مذکور بصورت قطعات مجزا تا محل پروژه حمل گردد. بدیهی است مونتاژ نهایی برج‌های خنک کننده با قطر بیشتراز 250 سانتی متر در محل پروژه با پرداخت هزینه مجزا انجام خواهد گردید. در صورتی که امکان حمل یکپارچه برج خنک کننده تا محل پروژه و یا تا محل نصب در پشت بام وجود ندارد، لطفا در زمان سفارش خرید، برج خنک کننده را به صورت منفصل (DEMONTAGE) سفارش دهید.
 

تماس از طریق واتساپ
+989125644552